Translate:


Vítejte na blogu o Harry Potterovi - fenoménu, za jehož vznikem stojí anglická spisovatelka Joanne Kathleen Rowling. Najdete zde informace o knihách, filmech, hercích (případně o filmech, ve kterých někteří z herců hráli) a další.

Krásnohůlky

27. června 2010 v 15:33 | Kathleen
Krásnohůlky
Stejně jako škola Čar a kouzel v Bradavicích, dalším místem, kde se vyučují mladí kouzelníci je Akademie v Krásnohůlkách; v originále "Beauxbatons Academy of Magic", ve francouzsky 'Académie de Magie Beauxbâtons' (Beaux bâtons ve francouzštině znamená 'krásné hůlky').

Narozdíl od anglických Bradavic, Krásnohůlky leží ve Francii. První zmínka o nich je ve čtvrté knize, Harry Potter a Ohnivý pohár, kdy se Fleur Delacourová stala krásnohůlskou reprezentantkou v Turnaji Tří kouzelníků.

Uniformou, kterou jsou žáci povinni každý den nosit, je jakýsi modrobílý/modročerný oblek. Podle knihy je to škola "smíšená" - učí se zde dívky i chlapci, ve filmu je to ovešem "dívčí škola" (stejně je to s Kruvalem, který je ale naopak chlapeckou školou).

Další specialitou Krásnohůlek je samotná budova školy. Zatímco Bradavice spolu s Kruvalem jsou hrady, Krásnohůlky jsou třpytivým palácem.
Ředitelkou této školy je madame Olympa Maxime (vlevo).

Krásnohůlky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Harry Potter je majetkem J. K. Rowlingové, popř. společnosti Warner Bros.
Veškeré články na tomto blogu jsou chráněny autorským právem, nakopírujte je, prosím, bez souhlasu autora a uvedení zdroje.