Translate:


Vítejte na blogu o Harry Potterovi - fenoménu, za jehož vznikem stojí anglická spisovatelka Joanne Kathleen Rowling. Najdete zde informace o knihách, filmech, hercích (případně o filmech, ve kterých někteří z herců hráli) a další.

Fénixův řád

27. června 2010 v 14:11 | Kathleen
Fénixův řád (The Order of the Phoenix) je organizace, která má za úkol bránit kouzelnický svět před Voldemortovými Smrtijedy, založená Albusem Brumbálem, ředitelem bradavické školy Čar a kouzel.
Prvně byl Řád založen při první válce se Smrtijedy, za jeho obnovením stál návrat Temného pána ve čtvrté knize.

Je možné, že kdyby ministr reagoval na skutečnost, že se lord Voldemort vrátil, Řád by nebyl za potřebí. Takto pouze jedná nezávisle na Ministerstvu; zároveň chrání některé "zločince", které se na ministerstvu snaží zatknout čistě proto, aby bylo vidět, že "něco dělají". Nejznámějším a nejdůležitějším z nich je zřejmě Harryho kmotr, Sirius Black.

Do Řádu je možné vstoupit až po dosažení plnoletosti, jeho obdobou je "Brumbálova Armáda", studentská organizace založená Harrym, Ronem a Hermionou.

Mezi zakládajícími členy byli také například Harryho rodiče (Lily a James Potterovi), Alastor Moody a mnoho dalších.

Řád
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Harry Potter je majetkem J. K. Rowlingové, popř. společnosti Warner Bros.
Veškeré články na tomto blogu jsou chráněny autorským právem, nakopírujte je, prosím, bez souhlasu autora a uvedení zdroje.