Translate:


Vítejte na blogu o Harry Potterovi - fenoménu, za jehož vznikem stojí anglická spisovatelka Joanne Kathleen Rowling. Najdete zde informace o knihách, filmech, hercích (případně o filmech, ve kterých někteří z herců hráli) a další.

Červen 2010

MusicVidea

30. června 2010 v 21:40 | Kathleen
MV

Oficiální trailery + Sneak peek

30. června 2010 v 18:07 | Kathleen
OTSP
• Trailer z roku 2001, k dispozici je i volný český překlad ^^
• Oficiální trailer Warner Bros. z roku 2002.
• Trailer ke třetímu pokračování série; z roku 2004.

Premiéry

30. června 2010 v 18:00 | Kathleen
Premiéry

Kruval

29. června 2010 v 19:26 | Kathleen
Kruval
Oficiální název této školy je Institut čar a kouzel v Kruvalu, v originále Durmstrang Institute for Magical Learning.
Umístění Kruvalu není přesně známé, ve filmu je Albus Brumbál vítá jako "přátele ze severu", ale jména studentů, převážně bulharská či ruská, nám leccos naznačují.

Ředitelem školy je smrtijed Igor Karkarov (dole), ve čtvrtém díle přivedl studenty školy na turnaj Tří kouzelníků.
Za Kruval se Turnaje účastnil Viktor Krum (vlevo), legendární hráč famfrpálu; tímto se spolu s Gellertem Grindewaldem, černokněžníkem, stal jedním z nejznámějších studentů.

Škola je také známá silnějším zaměřením na černou magii.

Kruval

Krásnohůlky

27. června 2010 v 15:33 | Kathleen
Krásnohůlky
Stejně jako škola Čar a kouzel v Bradavicích, dalším místem, kde se vyučují mladí kouzelníci je Akademie v Krásnohůlkách; v originále "Beauxbatons Academy of Magic", ve francouzsky 'Académie de Magie Beauxbâtons' (Beaux bâtons ve francouzštině znamená 'krásné hůlky').

Narozdíl od anglických Bradavic, Krásnohůlky leží ve Francii. První zmínka o nich je ve čtvrté knize, Harry Potter a Ohnivý pohár, kdy se Fleur Delacourová stala krásnohůlskou reprezentantkou v Turnaji Tří kouzelníků.

Uniformou, kterou jsou žáci povinni každý den nosit, je jakýsi modrobílý/modročerný oblek. Podle knihy je to škola "smíšená" - učí se zde dívky i chlapci, ve filmu je to ovešem "dívčí škola" (stejně je to s Kruvalem, který je ale naopak chlapeckou školou).

Další specialitou Krásnohůlek je samotná budova školy. Zatímco Bradavice spolu s Kruvalem jsou hrady, Krásnohůlky jsou třpytivým palácem.
Ředitelkou této školy je madame Olympa Maxime (vlevo).

Krásnohůlky

Suvenýry

27. června 2010 v 15:16 | Kathleen
...Plakáty, figurky, trička, upomínkové předměty spojené s Potterem.
Suvenýry

Fénixův řád

27. června 2010 v 14:11 | Kathleen
Fénixův řád (The Order of the Phoenix) je organizace, která má za úkol bránit kouzelnický svět před Voldemortovými Smrtijedy, založená Albusem Brumbálem, ředitelem bradavické školy Čar a kouzel.
Prvně byl Řád založen při první válce se Smrtijedy, za jeho obnovením stál návrat Temného pána ve čtvrté knize.

Je možné, že kdyby ministr reagoval na skutečnost, že se lord Voldemort vrátil, Řád by nebyl za potřebí. Takto pouze jedná nezávisle na Ministerstvu; zároveň chrání některé "zločince", které se na ministerstvu snaží zatknout čistě proto, aby bylo vidět, že "něco dělají". Nejznámějším a nejdůležitějším z nich je zřejmě Harryho kmotr, Sirius Black.

Do Řádu je možné vstoupit až po dosažení plnoletosti, jeho obdobou je "Brumbálova Armáda", studentská organizace založená Harrym, Ronem a Hermionou.

Mezi zakládajícími členy byli také například Harryho rodiče (Lily a James Potterovi), Alastor Moody a mnoho dalších.

Řád
Harry Potter je majetkem J. K. Rowlingové, popř. společnosti Warner Bros.
Veškeré články na tomto blogu jsou chráněny autorským právem, nakopírujte je, prosím, bez souhlasu autora a uvedení zdroje.