Translate:


Vítejte na blogu o Harry Potterovi - fenoménu, za jehož vznikem stojí anglická spisovatelka Joanne Kathleen Rowling. Najdete zde informace o knihách, filmech, hercích (případně o filmech, ve kterých někteří z herců hráli) a další.

Smrtijedi

23. února 2010 v 10:40 | Kathleen
Smrtijedi - v originále "Death Eaters", čili "Pojídači smrti", jsou nejbližší stoupenci Pána Zla - Lorda
Voldemorta. Na levám předloktí mají Znanení zla (v originále "Dark Mark" doslovně "Temné znamení"), pomocí kterého je Voldemort svolává a naopak oni mohou přivolat svého pána.

Smrtijedy tvoří jak věrní sluhové, jako je Belatrix Lestrangeová, tak ti, kteří se na stranu tena přidali pouze ze strachu ze smrti (velmi dobrým příkladem je například Peter Petigrew alias "Červíček"), ačkoli je paradoxně Voldemort neváhá zavraždit stejně jako "stoupence a ochránce Harryho Pottera".
Pro "sluhy zla" jsou kletby, které se nepromíjejí, na denním pořádku, takže Cruciatus, Imperius či kletbu Avada Kedavra jejich hůlky vyslaly nesčetněkrát...

Po Voldemortově pádu se většina Smrtijedů začala vracet na "stranu
dobra"; své služby Voldemortovi odůvodňovali tím, že byli ovládáni kletbou Imperius. Jen minimum z nich zůstali svému pánovi věrní a po jeho zmizení jej nepřestávali hledat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hakky "Wesker" Shika Shun Hakky "Wesker" Shika Shun | Web | 19. listopadu 2010 v 23:04 | Reagovat

Za vyslovení jeho jména by tě zabili :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Harry Potter je majetkem J. K. Rowlingové, popř. společnosti Warner Bros.
Veškeré články na tomto blogu jsou chráněny autorským právem, nakopírujte je, prosím, bez souhlasu autora a uvedení zdroje.