Translate:


Vítejte na blogu o Harry Potterovi - fenoménu, za jehož vznikem stojí anglická spisovatelka Joanne Kathleen Rowling. Najdete zde informace o knihách, filmech, hercích (případně o filmech, ve kterých někteří z herců hráli) a další.

Abecední výpis postav M-Z

24. února 2010 v 15:45 | Kathleen
Macmillan, Ernie
Čistokrevný kouzelník, který byl stejně starý jako Harry. Byl zařazen do Mrzimoru. Ve druhém ročníku byl jeden z těch, kteří Harryho nejvíce obviňovali, že je Zmijozelův dědic.
Macnair, Walden
Smrtijed, který byl po Voldemortově prvním pádě byl odvezen do Azkabanu, uprchl spolu s Belatrix Lestrangeovou a dalšími při hromadném útěku.
Malfoy, Draco
Draco byl zařazen do Zmijozelu a je na to patřičně hrdý; nenávidí nebelvírské a jelikož je z čistokrevné rodiny, opovrhuje dětmi z mudlovských rodin ("Mudlovksými šmejdy"). Nakonec se stejně jako Harry, Ron a Hermiona nevrátí do Bradavic a nedodělá poslední ročník.
Malfoy, Lucius
Je jedním ze Smrtijedů, kteří se vrátili, když je Voldemort povolal potom, co znovu povstal. Lucius byl také v pátém díle na Ministerstvu, aby se zmocnil Věštby, kterou měl Harry odnést.
Malfoy, Scorpius
Tato postava se vyskytuje až v epilogu poslední knihy. Pokud se chcete dozvědět více, počkejte na zveřejnění článku a pak čtěte.
Malfoyová, Narcissa
Jakožto manželka Luciuse je také členka Smrtijedů, ale nepatří do Voldemortova nejužšího nejoddanějšího kruhu, kteří mají znamení zla. Cissa je sestrou Belatrix, přesto se jí v nejmenším nepodobá.
Maxime, Olympa
Do Bradavic přijela také za účelem turnaje Tří kouzelnických škol - je ředitelkou francouzské školy - Krásnohůlek.
McLaggen, Cormac
V šestém díle, kdy byl Harry kapitánem nebelvírského famfrpálového mužstva, šel na konkurz s tím, že se stane novým brankařem. Naštěstí se mu to díky "Hermonině zásahu" zvrtlo. Je to egoista, patřil do "Křikova klubu".
Moody, Alastor
Byl bystrozorem na ministerstvu, později se stal učitelem Obrany proti černé magii. Je na něm vidět, že bohů zažil víc než dost - chybí mu noha, oko a obličej je samý šrám... V podvědomí kouzelnického světa je známý jako "Pošuk Moody".
Nott, Theodor
Je stejně starý jako Harry, byl zařazen do Zmijozelu, má "smíšenou krev".
Ollivander
Výrobce hůlek, který žil v Příčné ulici. Hůlku prodával celým generacím kouzelníků a je považován za nejlepšího výrobce hůlek na světě.
Parkinsonová, Pansy
Stejně stará jako Harry; studentka ze zmijozelské koleje, stala se dívkou Draca Malfoye.
Pastorek, Kingsley
Člen Fénixova řádu, pracuje na ministerstvu, stal se ochráncem mudlovského ministra. Později byl dočasně jmenován do funkce ministra kouzel.
Patilová, Padma
Dvojče Parvati, Moudrý klobouk ji poslal do Havraspáru.
Patilová, Parvati
Narozdíl od své sestry, Parvati byla poslána do Nebelvíru. V pátém ročníku byla jednou ze členů Brumbálovy armády.
Pettigrew, Petr
Byl jedním z Pobertů, později zradil Jamese a Lily - jakožto Strážce tajemství prozradil lordu Voldemortovi místo jejich pobytu. Jelikož je zvěromág, proměnil se v krysu, kterou později zdědil Ron.
Pomfreyová, Poppy
Bradavická ošetřovatelka, dokáže vyléčit téměř cokoli, i zraněnní jako je "ztráta kostí".
Popletal, Kornelius
Ministr kouzel, odmítl příjmout skutečnost, že se lord Voldemort vrátil, čímž ohrozil celé kouzelnické společenství.
Potter, Albus Severus
Tato postava se vyskytuje až v epilogu poslední knihy. Pokud se chcete dozvědět více, počkejte na zveřejnění článku a pak čtěte...
Potter, Harry
Je hlavní postavou všech knih. Dal by se označit jako "chlapec, který ztratil vše, aby potom mohl něco málo získat" - Harry je sirotrek, jeho jediní příbuzní byli strýc, teta a jejich synek, kteří s ním odjakživa zacházeli jak s hadrem, když se konečně objevil jeho kmotr, pobyl s ním jen dva roky, a pak také zemřel... A pořád dokola.
Potter, James
Otec Harryho, studoval v Bradavicích spolu se Siriusem, Remusem a Petrem. Patřil k nejnadanějším žákům a rád používal ke svým vtípkům Snapea...
Potter, James Sirius
Tato postava se vyskytuje až v epilogu poslední knihy. Pokud se chcete dozvědět více, počkejte na zveřejnění článku a pak čtěte...
Potterová, Lily Luna
Tato postava se vyskytuje až v epilogu poslední knihy. Pokud se chcete dozvědět více, počkejte na zveřejnění článku a pak čtěte...
Potterová (Evansová), Lily
Byla čarodějka z mudlovské rodiny; když jí přišel dopis z Bradavic, rodiče na ni byli hrdí, ale její sestra jí od té doby neřekla jinak než "zrůdo". Na škole byl jejím nejlepším přítelem Severus Snape, později si však vzala Jamese Pottera.
Prýtová, Pomona
Profesorka Prýtová, v originále "Pomona Sprout", vyučuje v Bradavicích bylinkářství a je ředitelkou Mrzimorské koleje.
Quirell, Quirinus
V prvním ročníku učil Harryho Obranu proti černé magii. Quirell celý rok skrýval své hrůzné tajemství pod velkým fialovým turbanem - byl totiž "schránkou" pro lorda Voldemorta.
Raddle, Tom
Otec lorda Voldemorta - obyčejný mudla. Voldemortova matka, čarodějka, ho pomocí lektvaru lásky donutila, aby se do ní zamiloval. Když mu však přestala lektvar podávat, opustil ji.
Raddle, Tom/lord Voldemort
Celé původní jméno je "Tom Rojvol Raddle" (v originále "Tom Marvolo Riddle"); vyrostl v mudlovském sirotčinci, když mu bylo 11, přišel za ním Brumbál a oznámil mu, že je čaroděj. Tehdy se vše zvrtlo, ve škole si Tom změnil jméno na "lorda Voldemorta", vypustil baziliška, později zabil mnoho nevinných lidí.
Skrk, Bartemius
Pracoval na ministerstvu, kde vyslíchal vězně a rozhodoval, jestli se vrátí do Azkabanu...
Skrk, Bartemius mladší
Je jedním ze Smrtijedů, ve čtvrtém díle se vydával za "Pošuka" Moodyho a zařídil, aby se Harry dostal první k poháru Tří kouzelníků a přemístil se na hřbitov.
Snape, Severus
Dal by se označit jako "dvojitý agent" - sloužil zároveň pro Voldemorta i Brumbála. V jeho jednání pořád tahal za nitky Brumál (i když se to nezdálo) a také mu poručil, aby to byl on, kdo ho onu osudnou noc zabije.
Šedohřbet, Fernier
Vlkodlak, který slouží Pánovi Zla. Má na svědomí mnoho lidí, kteří se kvůli jeho pokousání staly vlkodlaky.
Thomas, Dean
Harryho spolužák, dříve chodil s Ginny Weasleyovou.
Tonks, Ted
Otec Nymfadory, v sedmém díle měl právě k němu do domu Harry přiletět.
Tonksová, Nymfadora
Spíše známá jako "Dora" nebo jen "Tonksová". Je metemorfág (umí libovolně měnit svou podobu) - obvykle má vlasy barvy žvýkačkově růžové.
Umbridgeová, Dolores
Poprvé se objevila v pátém díle, kdy se stala dalším učitelem Obrany proti černé magii.
Weasley, Arthur
Hlava rodiny Weasleyových. Arthur pracuje na Ministerstvu kouzel v odboru zneužívání mudlovských věcí. Je fascinován vším, co se týká mudlů, ať už to je třeba jen gumová kachnička.
Weasley, Bill
Prvorozený syn. Po škole odešel do Egypta, aby tam pracoval pro Gringottovi. Později se vzal Fleur.
Weasley, Fred
Vysoký, zrzavý, spolu s Georgem vyrábějí různé věci jako "hůlka, která se promění v myš" nebo "dávivé dortíčky".
Weasley, George
Dvojče Freda, dělá prakticky vše stejně jako Fred, neudělali by bez sebe jeden krok. Později si spolu otevřou obchod na Příčné ulici.
Weasleyová, Ginevra
Ginny je o rok mladší než Harry. Je nejmladší z celé Weasleyovic rodiny. Do Harryho byla zamilovaná prakticky "odjakživa". Když byla ve druhém ročníku, zachránil jí Harry z Tajemné komnaty.
Weasley, Hugo
Tato postava se vyskytuje až v epilogu poslední knihy. Pokud se chcete dozvědět více, počkejte na zveřejnění článku a pak čtěte...
Weasley, Charlie
Druhorozený syn, stejně jako všichni Weasleyovi se dostal do Nebelvíru. Byl prefektem a kapitánem famfrpálového mužstva. Po škole odešel do Rumunska, kde se staral o draky.
Weasleyová, Molly
Díky paní Weasleyové se Harry poprvé dostal přepážkou na nástupiště devět a tři čtvrtě. Molly má opravdu velké srdce, tak se o Harryho později starala jako o vlastního syna, posílala mu na Vánoce dárky a o prázdninách ho zvala do Doupěte.
Weasley, Percy
Byl nebelvírským prefektem, později i primusem. Jeho přítelkyní byla prefetka (později také primuska) Penelopa z Havraspáru. Percy se po škole vydal za prací na Ministerstvo kouzel.
Weasley, Ron
Dá se říct, že je to "nejstarší kamarád" Harryho Pottera. Poprvé se potkali na nádraží při procházení přepážkou na nástupiště 93/4 a později ve vlaku se z nich stanou nerozluční přátelé.
Weasleyová, Rose
Tato postava se vyskytuje až v epilogu poslední knihy. Pokud se chcete dozvědět více, počkejte na zveřejnění článku a pak čtěte...
Winky
Domácí skřítka, která pracuje v bradavické kuchyni.
Wood, Oliver
Byl kapitán nebelvírského famfrpálového mužstva, zároveň v něm hrál na postu brankaře a naučil Harryho pravidla famfrpálu.
Yaxley
Smrtijed, velký příznivec lorda Voldemorta.
Zabini, Blaise
Student Zmijozelu, stejně starý jako Harry. Přátelil se s Dracem Malfoyem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Harry Potter je majetkem J. K. Rowlingové, popř. společnosti Warner Bros.
Veškeré články na tomto blogu jsou chráněny autorským právem, nakopírujte je, prosím, bez souhlasu autora a uvedení zdroje.